Jaký je Perun?

Během dvou týdnů přespí mladí dobrodruzi ve vlastnoručně vybudovaném přístřešku, připraví si jídlo na ohni, naučí se orientovat v mapě, zpívat táborové písničky i základy zdravovědy. Nedílnou součástí programu bývají táboráky, dvoudenní putování, noční hry, divadelní představení i veleoblíbená diskotéka. Tábor bývá tradičně zakončen vyhodnocením celotáborové hry, úklidu stanů a předáním odměn. Dále se děti můžou těšit na pečení vepřové kýty nebo dražbu táborových rekvizit.

Responsive image

Tábořiště

Tábor se nachází v přírodním parku Česka Kanada, na mýtině u lesa nedaleko rybníku Osika. Kapacita je 36 dětí, věkové rozmezí 7–15 let. Důraz je kladen na přírodní pojetí. Spíme ve stanech s podsadou, chodíme na suchý záchod, umývárny stejně jako jídelna jsou jednoduché stanové konstrukce. Pitnou vodu dovážíme a jedinou stálou stavbou je srub s kamny a prostory na sušení. Nenajdeš zde elektřinu, televizi ani internet ... o to více si užiješ kamarádů, přírody a her.

Responsive image

Program

Pojetí tábora je velmi aktivní. Děti soutěží, hrají si a formou hry se také učí. Někdy je spolupráce jedinou možností, jak zvítězit. Vedeme je ke kamarádství, pomoci slabším a fair play. Často se prostřednictvím hry setkávají i se situacemi z reálného života. Učí se správně rozhodnout, odhalit lež či podvod, řešit logické úkoly i překonávat sami sebe. Především je ale program plný zábavy, přírodních dovedností, scének a velkolepých bitev.

Responsive image

Bitvy a bezpečnost

Pro děti jsou bitvy vždy vrcholem programu a velmi se na ně těší. Každý malý táborník získá během tábora svou osobní zbraň, meč. Během bitev je bezpečnost na prvním místě. Meče dětí i dospělých jsou vyrobeny z bambusové tyče omotané měkkým molitanem. Na začátek je provedena důkladná instruktáž, údery na hlavu nejsou povoleny a samozřejmostí je ohleduplnost k menším, mladším a dívkám.

Responsive image

Tento web používá pro provoz a analýzu návštěvnosti soubory cookie.