Jaký je Perun?

Během dvou týdnů přespí mladí dobrodruzi ve vlastnoručně vybudovaném přístřešku, připraví si jídlo na ohni, naučí se orientovat v mapě, zpívat táborové písničky i základy zdravovědy. Nedílnou součástí programu bývají táboráky, dvoudenní putování, noční hry, divadelní představení i veleoblíbená diskotéka. Tábor bývá tradičně zakončen vyhodnocením celotáborové hry, úklidu stanů a předáním odměn. Dále se děti můžou těšit na pečení vepřové kýty nebo dražbu táborových rekvizit.

Táborníci
Koupání
Skála

Tábořiště

Tábor se nachází v přírodním parku Česka Kanada, na mýtině u lesa nedaleko rybníku Osika. Kapacita je 36 dětí, věkové rozmezí 7–15 let. Důraz je kladen na přírodní pojetí. Spíme ve stanech s podsadou, chodíme na suchý záchod, umývárny stejně jako jídelna jsou jednoduché stanové konstrukce. Pitnou vodu dovážíme a jedinou stálou stavbou je srub s kamny a prostory na sušení. Nenajdeš zde elektřinu, televizi ani internet ... o to více si užiješ kamarádů, přírody a her.

Na lodi
Tábořiště
Rybník Osika

Program

Pojetí tábora je velmi aktivní. Děti soutěží, hrají si a formou hry se také učí. Někdy je spolupráce jedinou možností, jak zvítězit. Vedeme je ke kamarádství, pomoci slabším a fair play. Často se prostřednictvím hry setkávají i se situacemi z reálného života. Učí se správně rozhodnout, odhalit lež či podvod, řešit logické úkoly i překonávat sami sebe. Především je ale program plný zábavy, přírodních dovedností, scének a velkolepých bitev.

Gandalf
Smyk
Viki machruje

Bitvy a bezpečnost

Pro děti jsou bitvy vždy vrcholem programu a velmi se na ně těší. Každý malý táborník získá během tábora svou osobní zbraň, meč. Během bitev je bezpečnost na prvním místě. Meče dětí i dospělých jsou vyrobeny z bambusové tyče omotané měkkým molitanem. Na začátek je provedena důkladná instruktáž, údery na hlavu nejsou povoleny a samozřejmostí je ohleduplnost k menším, mladším a dívkám.

Před bitvou
Bitva
Před bitvou

Zdravotní péče

Na táboře je přítomen proškolený zdravotník, který se stará o všechny dětské bolístky, spravuje zdravotnickou dokumentaci a případně dohlíží, aby děti braly své léky. Kdybychom měli podezření na závažnější komplikace, odvezeme dítě do nemocnice v nedalekém Jindřichově Hradci.

Trifidi
Ošetření
Napájení

Stravování

Naši kuchaři jsou zkušení táborníci a s vařením mají již mnohaletou praxi. Jídlo dětem připravují pětkrát denně. Strava je pestrá, nechybí polévky ani ovoce či zelenina. Jeden den, během přespání mimo tábor, si děti připravují jídlo sami na ohýnku. Kromě špekáčků opékají i těsto, brambory v alobalu, či si vaří oběd v kotlíku. Na konci tábora pak již tradičně pečeme sele či vepřové kýty.

Prasátko
Anetka s pečinkou
Dort se lvem Aslanem

Pošta

Máloco udělá dětem takovou radost jako pohled či dopis od někoho z rodiny. Poštu vyzvedáváme každodenně v nedaleké Nové Bystřici a rozdáváme dětem na večerním nástupu. Určitě dítěti zabalte dostatek pohledů, aby Vám mohlo napsat své zážitky z tábora! Korespondenční adresu najdete zde.

Bojovníci
Cesta
Domeček

Chcete vědět víc? Kontaktujte nás!